Sākumlapa    Kontakti
Sestdiena, 23. oktobris, 2021
Vārdadienas svin:
Daina, Dainida, Dainis
Kontakti
an image
MA "Krāslava"
Skolas iela 9, Krāslava

Tālr: (371) 656 240 76
Fakss: (371) 656 240 76

Kooperācija

Kāpēc man iesaistīties meža īpašnieku kooperācijā? (www.mezsaimnieks.lv)

Katram no mums ir izvēle. Mēs visus lēmumus savā mežā varam pieņemt paši. Tad mēs esam neatkarīgi - kā gribam tā rīkojamies. Ja pieņemam nepareizus, kļūdainus lēmumus, paši par to arī uzņemamies atbildību. Parasti ar savu maciņu. Otra alternatīva - varam, katrs pats par sevi, lūgt padomu profesionāļiem. Tad, par nolīgtu cenu, viņi mums palīdz ar savām zināšanām un pieredzi. Ja esam gatavi maksāt, profesionālus padomdevējus atrast nav sarežgīti. Tomēr tas mazajiem un vidējiem meža īpašniekiem nav lēti. Vēl ir trešā alternatīva - mēs varam kopā ar citiem meža īpašniekiem algot profesionāļus kopīgi - caur pašiem meža īpašniekiem piederošu organizētu struktūru - kooperatīvu. Ja īpašums nav liels, tā vienmēr būs lētāk. Trešā iespēja līdz šim nebija iespējama, jo meža īpašnieku kooperatīvu Latvijā gluži vienkārši nebija. Tagad mēs esam izveidojuši iniciatīvas grupu un strādājam pie tā, lai tādu izveidotu.

Mežsaimnieku biedrības, astoņu dalībnieku sastāvā, izveidoja iniciatīvas grupu ar mērķi - veicināt mežsaimnieku kooperācijas attīstību Latvijā.
Pēc savas iniciatīvas un ar nelielu valsts atbalstu šī iniciatīvas grupa, kuras sastāvā ir MA "Krāslava", savā pirmajā sanāksmē izstrādāja darbības plānu un viss norisinās atbilstoši tam.
Interese par mežsaimnieku kooperācijas attīstību Latvijā  jau parādījās vismaz pirms gadiem piecpadsmit, kad Mežu īpašnieku asociācijas vadība (Ogrē) uzaicināja Zviedrijas meža īpašnieku federācijas pārstāvjus padalīties savā pieredzē.

Vajadzēja paiet gariem desmit gadiem un pateicoties Latvijas mežsaimnieku biedrību sadarbībai ar Meža Īpašnieku Biedrību, līdz aktivizējās, un jāatzīst, ka samērā strauji, uzsāktais process. Tika noorganizētas tikšanās ar Lietuvas un Igaunijas iniciatīvas grupām, ZM Mežsaimniecības departamenta pāstāvjiem, apmeklētas piecas, ar mežiem bagātākās un ar kooperācijas darbības pieredzi 100 gadu garumā, valstis, piedaloties vairāk kā desmit semināros.

Lapas augšā uzdoto jautājumu un tekstu zem tā, kā arī plašāku informāciju par mežsaimniecības kooperācijām varat iegūt "ieejot" Kurzemes KS Mežsaimnieks izveidotajā Mājas lapā www.mežsaimnieks.lv

Par situāciju mežsaimniecības kooperācijas attīstību Latgalē jūs varat saņemt MA "Krāslava" birojā.