Sākumlapa    Kontakti
Trešdiena, 4. augusts, 2021
Vārdadienas svin:
Romāns, Romualda, Romualds
Kontakti
an image
MA "Krāslava"
Skolas iela 9, Krāslava

Tālr: (371) 656 240 76
Fakss: (371) 656 240 76

Pakalpojumi * » Izsoles

MA "Krāslava" aktīvi sadarbojas ar citām Latvijas mežsaimnieku biedrībām.

To starpā mežsaimnieku biedrība "Bārbele", sadarbībā ar informācijas tehnologijas firmu, jau trešo gadu veiksmīgi realizē nevalstisko mežu cirsmu izsoles internetā.

Rekomendēju iepazīties ar biedrības vadītāja - Jāņa Folkmaņa zemāk publicēto informatīvo materiālu, kā arī ieskatīties cirsmu izsoles mājas lapā: www.cirsmuizsoles.lv 

"Pateicoties meža īpašnieku biedrības "Bārbele" iniciatīvai, ir tapis interneta portāls cirsmuizsoles.lv. Pirmie izsoļu ģenerālmēģinājumi noritējuši veiksmīgi un apliecinājuši, ka sistēmu var "laist tautā"". Tā stāsta biedrības vadītājs Jānis Folkmanis

"Izsoles priekšrocība ir tā, ka cirsmas īpašniekam nav jālauza galva - kas cirsmu nopirks, vai nopirks par labāko cenu, un, pats galvenais - vai samaksās visu naudu. Izsoles sistēma ļauj īpašniekam ne tikai noskaidrot augstāko cenas piedāvājumu par cirsmu, bet arī izvēlēties - pārdot cirsmu par augstāko solīto cenu, vai tomēr nepārdot un nogaidīt. Turklāt izsoles noteikumi un cirsmas pirkuma līgums nosaka - cirsmas nosolītājs vispirms samaksā īpašniekam visu nosolīto summu, un tikai pēc tam dodas zāģēt kokus. Savukārt potenciālajiem pircējiem vēlamies nodrošināt kvalitatīvu piedāvājumu, tas ir - kvalitatīvi sagatavotas cirsmas, kā arī garantiju, ka "aiz" piedāvājuma atrodas reāls pārdevējs - meža īpašnieks,"  norāda J.Folkmanis.

Portāla būtība ir sekojoša. Meža īpašnieks, kurš vēlas pārdot augoša meža cirsmu, vēršas pie savas reģionālās mežsaimnieku biedrības. Biedrība viņam palīdz sagatavot, novērtēt cirsmu un publicēt interneta izsolē un, kad cirsma ir nosolīta - palīdz noslēgt cirsmas pārdošanas līgumu. Ja nepieciešams - veic meža izstrādes uzraudzību.

"Portālu veidojām ar mērķi  ieviest instrumentu, ar kuru varētu strādāt reģionālās mežsaimnieku biedrības, pakalpojot meža īpašniekiem, ļaujot tiem dabūt maksimālo cenu par cirsmu, kā arī nodrošinot daudzmaz pastāvīgu piedāvājumu cirsmu pircējiem. Pagaidām cirsmu piedāvājumu veidošanā darbojos vienīgais, tāpēc piedāvājums ir neliels. Kolēģi citās apvienībās vēl, acīmredzot, nav paspējuši pienācīgi novērtēt iespējas, ko viņiem un cirsmu īpašniekiem var sniegt sadarbība ar šo portālu. Portāls nepieder biedrībai, tas pieder informācijas tehnoloģiju firmai, kura nodrošina virtuālo telpu izsoļu rīkošanai", saka J.Folkmanis.

Izsoles sistēma ir rūpīgi pārdomāta un tiek joprojām pilnveidota. Pašlaik izsoles tiek rīkotas tikai kailcirtēm, bet nākotnē, iespējams, arī citiem ciršu veidiem.  Atšķirībā no parastajiem portāla apmeklētājiem, reģistrētajiem lietotājiem ir pieejama detalizēta informācija par cirsmām, kas ļauj objektīvi izvērtēt plānoto pirkumu.